Tajfutásért-Pécs - "Csipegető" az év díjazottja

fooldal

"Csipegető" az év díjazottja

kupak.jpg A hagyományoknak megfelelően a Tájfutó Bálon adták át a Baranya Tájfutásáért emlékérmet.

Dr. Kiss Endre az alábbi szavakkal mutatta be a kitüntetettet.

Ebben az évben egy „fiatal” versenyzőnek szavazták meg az Alapítók az emlékérmet.

Én, anno a Hullám Fürdőben ismertem meg és lettünk barátok, miközben együtt tapostuk a vízszűrő kavicsrétegét az épület tetején, az esti zárást követően. (Ezzel szerezve magunknak másnapra ingyen belépési lehetőséget.) Jó pár évvel később atléta társaimmal a PVSK síház építési munkáinál segédkezve futottunk újra össze vele. A PVSK síszakosztályába 1960-ban igazolt le. Lesikló volt, de sífutó klubtársa Varga György csalogatására ellátogatott egy nyári tájékozódási futóversenyre. Dr. Schäfer József vette az első versenyén a szárnyai alá, és közösen teljesítették a Dömörkaputól induló versenytávot. Így, 1968 óta a tájékozódási futó szakosztály tagja.

Ő szürke eminenciás, olyan személy, aki kötelességtudatból, lelkiismeretesen végzi a rá bízott munkát, amiért nem kapott és nem is várt különösebb elismerést. II. osztályú versenyző, de I. osztályú versenybíró. Így ne keressétek nevét a 70-s évek felnőtt országos bajnokai között, viszont megtaláljátok az aláírását az első kiadású Szarvaskút, Melegmány-Vízfő, Abaliget stb. térképeken.

Kiemelkedő szerepet vállalt az 1983 évi Magyarországon megrendezett világbajnokság lebonyolításában. A selejtező futam térképének egy részét Ő javította és tagja volt a Palatinszky János által vezetett baranyai rendezőgárdának.

Szerb (vagy horvát) nyelvtudását kihasználva kapcsolatokat alakított ki Jugoszláviában, és Eszék mellett segített térképet javítani szomszédainknak, és szervezte éveken keresztül Nestinbe a tájfutó csere utakat.

Szeniorként már sikerült kiharcolnia csapatversenyeken bajnoki címeket. Legutóbb 2009 évben a POCSB-n állhatott Ijjász Istvánnal és Dr. Kovács Lászlóval a dobogó tetejére F205 kategóriában.

Az Év díjazottja Zolarek István, "Csipegető".   Gratulálunk!

Honnan is ered ez a becenév?

A Mátrában volt egy síversenyünk és akkoriban (tán még ma is) mindenki magának vitte az elemózsiát. A nálam lévő kenyérből és szalonnából laktam be nagyon jól az egyik este. Ekkor kérdezték meg tőlem a versenyzőtársaim, hogy: Mit csinálsz Pityu?