terkepek

DN cikkek - 1963

dunantuli naplo1963 –

Hivatalosan bezárják az Alcatraz börtönszigetet. Forródrótot létesítenek a Fehér Ház és a Kreml között. Imperial megnyeri a 41. Magyar Derby-t. Ebben az évben születik meg Kropkó Péter, triatlonista, Jakupcsek Gabriella, tv-riporter vagy pl. Gesztesi Károly, színész is. Megjelenik második magyar kiadásban a Lenin összes művei. Merényletet követnek el John Fitzgerald Kennedy ellen. Budapesten átadják az első gyalogos aluljárót az Astoriánál.

Továbbra is egynapos, éjszakai, egyéni és csapatversenyben rendezik meg a Mecsek Kupát. Talán a Jakab-hegy és a Szuadó területe adta a verseny helyszínét. Medovárszky László nyerte a felnőtt I.o kategória versenyét.

A „PEAC tájékozódási futók sikere” c. cikkhez egy pontosítás és egy nosztalgiázó kiegészítés.

Paulovics helyesen Pavlovics (id. Pavlovics György dr.)

„Igen, egyéniben második lettem Bekő Lajos mögött (ő Szigligeten, majd Keszthelyen lett háziorvos, illetve itt régiséggyűjtéssel és műbútorasztalossággal is foglalkozott). József Imre Marcaliban, majd Kisbéren gyermekgyógyász főorvos lett. Csapatban elsők lettünk 12-14 csapat közül (megjegyzés: a PVSK csapata, Ijjász István, Navratil Géza, Kovács László, Schäffer József nem indultak a megyebajnokságon egyéniben sem, mert az Országos Bajnokságban szerepeltek) Szóval ők jobbak voltak nálunk, bár emlékeim szerint az 1962-es Nemzetközi Balaton Kupán mindannyiukat megelőztem. Igaz „tapadással”, mert már nem tudom ki volt, de az utánam futóval végig tudtam menni és a 110 fős mezőnyben (szocialista országokból is sok induló volt) a 27-ik tudtam lenni. Mi akkor  aránylag újoncok voltunk, 1962 -ben kezdtük a sportágat. Angyal Tibor szervezett be bennünket, ő volt a mikrobiológián a csoportvezetőnk, és a következő  4 évben szép sikereket értünk el.  Úgy emlékszem, hogy 1965 -ben mind a négyen (még csapat tag volt Deutsch Ottó is, aki itt nem szerepel - Baján lett fül-orr-gégész főorvos-) első osztályú minősítést értünk el, aztán szétszéledtünk. Én 10 év kihagyás után 1976-ban Kutnyánszky Ernővel való találkozás után újra kezdtem a tájékozódási futást. Ottóval 5-6 évvel ezelőtt a „Fehérkuti turistaháznál” túraverseny kapcsán találkoztam, Imre meghalt, Lajost próbáltam Keszthelyen a lakásán keresni, de nem találtam. 10-12 évvel ezelőtt még kint volt egy sátor-magasi versenyen és Marton Péterrel és Szabados Magdival meghívott bennünket a lakására. Többször szerepeltünk abban az időben a Dunántúli Naplóban, talán még fényképpel is pl. Sopron Kupa győzteseként.”

Pavlovics doktor visszaemlékezése

Cikk 1 – Hétszáz természetjáró, Cikk 2 – Felszabadulási Kupa, Cikk 3 – Mecsek Kupa, Cikk 4 – Megyei Bajnokság IV. forduló, Cikk 5 – Csermely V. ev., Cikk 6 – Pécs a legjobb!

Homo Navigators,  ….. folytatás hamarosan (1964)