Nyolc aranyérem a Medves-Fennsíkon

Tisztelt Tagszervezeteink

Tájékozódási Futó Országos Diákolimpia

Salgótarján, 2008. május 31. – június 1.

A Salgótarján környéki erdőkben rendezett Országos Tájékozódási Futó Diákolimpián remek baranyai sikerek születtek.

A 22 kiosztásra került Országos Diákolimpiai címből 8 került Pécsre. Az ország teljes utánpótlás élmezőnyét felvonultató viadalon, 400 általános és középiskolás tájfutó mérte össze tudását a két nap alatt lebonyolított három versenyszámban. Baranya megyéből jelentős számban, 32-en jutottak tovább a megyei selejtezőből, és képviselték a megye tájfutóit. A sok szép eredmény mellet külön öröm, hogy több 10-12 éves kisiskolás is megállta a helyét életük első nagyversenyén. A Bicsérdi Általános Iskola tanulói közül hárman vehettek részt Országos Diákolimpián Hardi András vezetésével. A salgótarjáni Beszterce lakótelepen és a környező erdőben kijelölt Rövidtávú versenyen a fiúk uralták a mezőnyt. Három kategóriában is a PVSE – PVSK versenyzői állhattak a dobogó tetejére. A III. korcsoportban Kovács Bertalan, a IV.-ben Péley Domokos, míg az V.-ben Baumholczer Máté lett Diákolimpiai bajnok. Kovács Filoména (V.) és Turcsán Gábor (VI.) ezüstérme, Kazal Márton (IV.) harmadik helyezése mellett további öt versenyző végzett az első 6 között. Az eredmények láttán Viniczai Ferenc és Vonyó Péter szakvezetőknek kellemes problémái adódtak a délutáni váltóversenyre, a csapatok összeállításánál. A bajnokok és jó helyezést elértek közül kellett a legmegfelelőbb csapatot kijelölniük. A váltóverseny csapatai, egy újabb, Salgóvár melletti terepen is bizonyították felkészültségüket. Közel 60 váltót felvonultató, népes mezőnyök fiú és lány kategóriájának bajnoki címét is a Baranya tájékozódási futói szerezték meg. A lányoknál Viniczai Csenge 11 évesként futott kimagaslót a 13-15 évesek között, és az őt követő két válogatottunk Lajos Luca és Kovács Filoména egyenletes futásával a Baranya lány 1-es csapat, rajt – cél győzelmet aratva lett a Diákolimpia bajnoka. A fiúknál az egyébként címvédő csapata, Turcsán Gábor – Péley Domokos – Baumholczer Máté hármas, végig kiélezett küzdelmet folytatott az aranyéremért. A harmadik futók közti küzdelmet Máté nyerte, megvédve így a diákolimpia váltóversenyének tavaly megszerzett országos bajnoki címét. A pécsi utánpótlás minőségét jelzi, hogy 7 csapatukból 5 tudott az első 10-ben végezni. Vasárnap, a normáltávú versenyre, is maradt kiemelkedő teljesítmény. Három új baranyai bajnokot köszönthettünk az eredményhirdetéskor. A váltó eredmény meghozta a lányok győzelmi kedvét is. Viniczai Csenge a II.-es korcsoport, Kovács Filoména az V. korcsoport versenyét nyerte. A fiúknál Kazal Márton (IV.) védte meg tavalyi bajnoki címét. Ebben korcsoportban Péley Domokos a második helyen végzett. Szép volt ez a dobogó két pécsivel, ugyanúgy, mint a lány V. korcsoporté, ahol Lajos Luca állhatott a harmadik helyre. Turcsán Gábor (VI.) második helyével szerezte meg Baranya 14. érmét. Ezzel Baranya magasan a legeredményesebb megyeként zárta a 2008. évi Országos Tájékozódási Futó Diákolimpiát. Pécs. 2008. június 2. Viniczai Ferenc Vonyó Péter Edzők Eredmények Rövid táv 1. Kovács Bertalan FIII. Szent Mór Katolikus Iskolaközpont 1. Péley Domokos FIV. Ciszterci Rend Nagy Lajos Király Gimn 1. Baumholczer Máté FV. PTE. Babits Mihály Gimnázium 2. Kovács Filoména NV. Szent Mór Katolikus Iskolaközpont 2. Turcsán Gábor FVI. Leőwey Klára Gimnázium 3. Kazal Márton FIV. PTE Deék Ferenc Gyakorló Ált Isk. 4. Lajos Luca NV. Kereskedekmi Szakközép iskola 4. Etlinger János FIII. Szent Mór Katolikus Iskolaközpont 5. Viniczai Csenge NII. Szent Mór Katolikus Iskolaközpont 6. Reisinger Rita NV. PTE. Babits Mihály Gimnázium 6. Lápossy Péter FVI. Szent Mór Katolikus Iskolaközpont Váltó 1. Viniczai Csenge, Lajos Luca, Kovács Filoména 1. Turcsán Gábor, Péley Domokos, Baumholczer Máté 6. Bacze Rita, Reisinger Rita, Krassóy Kinga Normál táv 1. Viniczai Csenge NII. Szent Mór Katolikus Iskolaközpont 1. Kovács Filoména NV. Szent Mór Katolikus Iskolaközpont 1. Kazal Márton FIV. PTE Deék Ferenc Gyakorló Ált Isk. 2. Péley Domokos FIV. Ciszterci Rend Nagy Lajos Király Gimn. 2. Turcsán Gábor FVI. Leőwey Klára Gimnázium 3. Lajos Luca NV. Kereskedekmi Szakközép iskola 4. Kovács Bertalan FIII. Szent Mór Katolikus Iskolaközpont 4. Baumholczer Máté FV. PTE. Babits Mihály Gimnázium 6. Nagy Attila FIV. Leőwey Klára Gimnázium